Takarékszövetkezeti székház építése

 

Az 1957. évben Ringler Károly szervezésében létrejött Solymári Takarékszövetkezet, a működését a Mátyás király utcában a tanácsháza melletti, üresen álló, korábban vegyesboltként üzemelő egyszobás helyiségben kezdte el. Pár év múlva azonban mikor már két községben is volt kirendeltsége, az a helység kicsinek bizonyult. A szövetkezet annyira megerősödött, hogy önálló székház építésébe kezdhetett. Mindenképpen a község központi részén kívánták a székházat megépíteni, de erre alkalmas eladó üres telket nem kaptak. 1967-ben kezdtek tárgyalni Körbl Lajosnéval, hogy megvegyék a jelenlegi székház üres telkét, de ő a telekért 30.000 Ft-ot kért, amit a szövetkezet sokallt. A telek két évvel később 50.000 Ft-ért vevőre talált, de mivel a szövetkezetnek még mindig nem volt alkalmas telke, és erre a telekre már korábban terület-felhasználási engedélyt szereztek, elővásárlási joguk volt a telekre, és a Solymári Takarékszövetkezet is megadta az 50.000 Ft-os vételárat.

A jóváhagyott terv alapján, a takarékszövetkezet Nagykovácsi Kirendeltségének vezetőségi tagja, Kiss László kőműves mester építette meg az épületet, amit 1970-ben állítottak üzembe.

Később a solymári Vízmű Társulatnak eladták a telek üresen álló részét, ideiglenes faház létesítésére, ahol az irodát nyitott.

Az egyre jobban fejlődő, már 8 kirendeltséggel működő solymári takarékszövetkezet 1977. július 1.-én egyesült a Pilisvörösvári Takarékszövetkezettel, és ezután már, mint a Pilisvörösvár és Vidéke Takarékszövetkezet Solymári Kirendeltsége működött tovább. Az épületet 1992-ben korszerűsítették, számítógép parkkal látták el és az óta, mint az ország egyig legjobb takarékszövetkezetének kirendeltsége végzi munkáját a tagság köz-megelégedettségére.

Egyébként az épületet 2000.-ben is felújították, s az óta a külseje is méltóvá vált a betöltött szerepéhez.

 

<< Vissza